Hrad ,,vrací úder" demonstrantům: Jsou to chudáčci. Opravdu, pane prezidente?

Hrad ,,vrací úder&quote; demonstrantům: Jsou to chudáčci. Opravdu, pane prezidente?
Popisek: Miloš Zeman
22 / 03 / 2018, 11:30

Miloš Zeman označil demonstrující studenty za ,,chudáčky".

Studenti, kteří demonstrovali za ústavní svobody a proti útokům na demokracii, jsou podle Miloše Zemana ,,chudáčci". Nejvyšší ústavní činitel se dopustil v krátké době již druhého přešlapu, když si při inauguračním projevu vyřizoval účty hlavně s novináři, což do takového projevu formálně vůbec nepatří.

psali jsme: Zabere Babišova vábnička na ODS?

Nyní jsou Zemanovi trnem v oku Zemanovi právě studenti, o nichž se vyjádřil nevybíravě. Tím však zároveň přilil další olej do ohně a v konečném důsledku může těmito výroky proti sobě postavit nejen studenty, ale i další vrstvy obyvatelstva, které nesouhlasí s počínáním Zemana v jeho úřadu.

Ten byl zvolen do svého druhého a tudíž posledního volebního období, takže se nemusí již na nikoho a na nic ohlížet, protože tyto kroky nebudou mít pro něho samotného žádné důsledky. Zemanova vyřčená slova však mohou mít však hlubší dopady do společnosti jako takové, protože ta je z logiky věci na tyto i jiné kontroverzní výroky citlivá.

psali jsme: Chovanec hrotí vztah ČSSD k ANO. Tyranosaurus slábne

Miloš Zeman by tak měl projevit větší nadhled a brát veřejné protesty a demonstrace jako liberální projev občanské společnosti, a nevztahovat je proti osobě, jak to dělá. jinak totiž riskuje, že se proti němu bude demonstrovat stále častěji. 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace