Hrad zažaluje brněnského politika za tvrzení, že má Zeman rakovinu

Hrad zažaluje brněnského politika za tvrzení, že má Zeman rakovinu
Popisek: Miloš Zeman
08 / 11 / 2017, 06:30

Prezidentská kancelář chystá žalobu a trestní oznámení na radního obvodu Brno-střed Svatopluka Bartíka (Žít Brno) za jeho vyjádření na sociálních sítích, že prezident Miloš Zeman má rakovinu a zbývají mu tři až sedm měsíců života.

 Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček tvrzení brněnského politika označil za odporné lži. Hrad se podle něj bude bránit právní cestou.

"Věc aktuálně řeší právníci. Budeme postupovat rychle," sdělil Ovčáček ČTK.

Bartík na facebooku napsal, že Zeman o své diagnóze ví už zhruba tři týdny a léčbu rakoviny odmítl. Brněnský politik dnes ČTK řekl, že tak činí kvůli tomu, že Zeman neinformuje pravdivě o svém zdravotním stavu, přitom je nejvyšším představitelem státu a znovu kandiduje na prezidenta. O zdroji svých informací Bartík odmítl mluvit. "Je vysoký veřejný zájem na tom, aby veřejnost věděla, jak na tom je," dodal.

"Jsou to odporné lži a ten, kdo je šíří, je lidský odpad. Na S. Bartíka bude podána žaloba a trestní oznámení," uvedl Ovčáček na twitteru. "Beru to na vědomí," reagoval Bartík.

Bartík posledních deset let působí jako poradce v oblastech public relations a lobbingu. Angažoval se také například v otázce brněnského Hlavního nádraží, hazardu či boji proti korupci ve městě. Od roku 2014 je radním pro legislativu a informatiku za hnutí Žít Brno v městské části Brno-střed.

Zeman v poslední době při řadě svých veřejných vystoupení působil dojmem, že má zdravotní problémy. Při oznámení své kandidatury letos v březnu řekl, že absolvoval vyšetření, které potvrdilo, že má cukrovku a polyfunkční neuropatii. V září podstoupil preventivní prohlídku na počítačovém tomografu (CT), která neodhalila žádný problém, o kterém by se nevědělo. Zprávy o svých zdravotních problémech označil za špinavou kampaň části médií. V pondělí řekl, že mu "v sobotu odešla cukrovka".

Autor: ČTK 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace