Hrají si na děti, přitom jsou dávno dospělí. Švédští migranti lžou o svém věku

Hrají si na děti, přitom jsou dávno dospělí. Švédští migranti lžou o svém věku
Popisek: migranti
02 / 06 / 2017, 18:00

Nový průzkum přinesl znepokojivá fakta.

Velká část migrantů, která se ve Švédsku uchází o udělení azylu, záměrně lže o svém věku. Uprchlíci, kteří prošli testy na věk, jsou ve své drtivé většině starší 18 let. Sami však při příchodu do Švédska uvádějí, že ještě nejsou dospělí a je jim například pouze 15 či 16 let.

Švédský národní úřad forenzní medicíny zveřejnil, který testy na věk prováděl, zjistil, že z 581 forenzních testů uskutečněnými mezi švédskými migranty, ukázaly, že 76% (442) jsou již dospělými, a někteří už ,,dávno" zletilými. V drtivé většině případů tak nejsou ti migranti, kteří se testů zúčastnili, dětmi, za něž se vydávají, ale dospělými lidmi. Vydávají se za děti či za nezletilé z toho důvodu, aby získali od státu různé sociální výhody a celkově ,,mírnější" zacházení.

Testy jsou prováděny na základě rentegenu zubů moudrosti, zkoumání stavu kolenních kloubů magnetickou kamerou, které jsou analyzovány dentisty, respektive radiology. Výsledky jsou pak přeposílány do Švédského národního úřadu forenzní medicíny. 

Podobné testy byly provedeny v prosinci i například v Dánsku. Testy zjistily, že 74% migrantů, kteří se ucházeli v zemi o udělení azylu, bylo starších 18 let.

 

psali jsme:

Tři důvody, proč migrační krize rozloží Švédsko

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.