Hranice EU začalo chránit až 1500 příslušníků Evropské pohraniční a pobřežní agentury

Hranice EU začalo chránit až 1500 příslušníků Evropské pohraniční a pobřežní agentury
Autor fotografie: Frontex|Popisek: Společné operace Triton 2016
06 / 10 / 2016, 16:15

Dneškem začíná oficiálně fungovat Evropská pohraniční a pobřežní agentura – necelý rok poté, co její zřízení navrhla Komise v souvislosti s uprchlickou krizí. Agentura může využívat techniku a až 1500 pohraničníků, které pro případ potřeby vyčleňují členské země EU.

Úkolem agentury je střežit vnější hranice Unie a ve spolupráci s členskými státy rychle reagovat na jejich ohrožení. Komisař pro migraci a vnitřní věci Dimitris Avramopoulos mluví o historickém milníku. Podle slovenského premiéra Roberta Fica společný projekt ukazuje jednotu mezi unijními státy. Zdroj: frontex.europa.euceskatelevize.cz


Fabrice Leggeri, výkonný ředitel agentury: „Toto je historický okamžik a já jsem velmi hrdý na to, že vidím, jak se z Frontexu stává Evropská pohraniční a pobřežní agentura. Nová agentura je silnější, její mandát má širší působnost a nové pravomoci, které jí umožní účinně jednat. Na vnějších hranicích identifikuje slabá místa dříve, než krize udeří.“

Podle ČTK bude také nově moci nabídnout operační podporu sousedním zemím mimo EU, které požádají o pomoc s ochranou hranic. Zlepšit se podle něj má také sdílení informací mezi národními a evropskými agenturami v souvislosti s kriminálním vyšetřováním. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace