Hranice s Rakouskem hlídá kvůli uprchlíkům o 200 více policistů

Hranice s Rakouskem hlídá kvůli uprchlíkům o 200 více policistů
14 / 09 / 2015, 11:00

K tomuto opatření přistoupila Česká republika po té, co Německo o víkendu oznámilo obnovení kontrol svých hranic se sousedním Rakouskem.

Policie se obává, že by přes Českou republiku nyní mohlo proudit výrazně více migrantů, kteří se budou snažit dostat přes naše území do Německa. Spolková vláda chce údajně kontroly zavést "dočasně", české ministerstvo vnitra na to reagovalo již v sobotu. Cizinecká policie dnes oznámila, že navýšila počet hlídkujících policistů o 200 osob. Na starosti mají tři železniční přejezdy a 11 silničních míst v Jihomoravském a Jihočeském kraji u hranic s Rakouskem. Podle ČTK se zatím obavy nenaplnily, protože v noci na dnešek bylo zadrženo standardních zhruba 12 osob.

O víkendu zadržela cizinecká policie 51 ilegálních imigrantů, za celý týden jich bylo celkem 76. Oproti muinulému týdnu se jedná o výrazný pokles. První zářijový týden byl zatím co do počtu uprchlíků zachycených na našem území rekordní - jednalo se celkem o 519 osob, mezi nimi byla skupina 200 lidí, kteří se k nám dostali přes Maďarsko.

Místa kontrol mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová neuvedla. "Kdybychom tuto informaci zveřejnili, převaděči by chodili jinudy," řekla ČTK.

Nicméně hlavní železniční trasy z Rakouska do Česka vedou přes Břeclav, České Velenice a Horní Dvořiště a silniční trasy přes Hatě, Mikulov a Dolní Dvořiště.

Od ledna do srpna 2015 bylo na českém území zjištěno 6092 cizinců, což je zhruba o polovinu více případů více než za stejné období loňského roku.

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku