Hranice uzavírá i Rakousko. Nemá kam umístit další uprchlíky.

Hranice uzavírá i Rakousko. Nemá kam umístit další uprchlíky.
Autor fotografie: Ilustrační foto
15 / 09 / 2015, 17:45

Dominový efekt v uzavírání státních hranic pokračuje. Německo, Maďarsko, Nizozemí, Slovensko, který stát bude další?

Rakouské ministerstvo dnes odpoledne uvedlo pro agenturu Reuters, že od dnešní půlnoci zavádí zpřísněné kontroly na hranicích s Maďarskem, Slovinskem a Itálií. Rakousko informovalo o tomto bezpečnostním opatření unijní orgány. Zpřísněné kontroly na státních hranicích mají být zaváděny postupně a netýkají se údajně státních hranic s Českou republikou. Do kontrol bude zapojeno přes dva tisíce vojáků a policistů. 

Uprchlický chaos: Merkelová prý tlačí Německo do anarchie

Rakouský kancléř Werner Faymann upozornil, že jeho země už nemá místo pro další uprchlíky a všechny ubytovací kapacity v uprchlických zařízeních jsou vyčerpané.

Schengen padl. Stovky maďarských autobusů převezly uprchlíky k rakouským hranicím

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.