Hrdlořezové z Wagnerovy skupiny budou mít novou posilu - ruského sériového vraha 83 žen

Hrdlořezové z Wagnerovy skupiny budou mít novou posilu - ruského sériového vraha 83 žen
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
16 / 01 / 2023, 13:30

Michail Popkov je sériovým vrahem, jenž se chce připojit k nechvalně známé Wagnerově skupině, která páchá i na Ukrajině nelidská zvěrstva.

Wagnerovu skupinu dost možná posílí také sériový vrah Michail Popkov, který si v současné době odpykává dva doživotní tresty. Rusko dalo najevo, že souhlasí s propuštěním 40 000 lidí, mezi těmi, kterých se opatření týká, by mohl být i 58letý Popkov zvaný ,,Vlkodlak".

Ten zvlášť surovým způsobem sprovodil ze světa 83 žen. Své oběti také znásilňoval a usmrcoval sekerou, nožem či lopatou. Byl prý veden snahou o ,,očištění" rodného Angarsku od prostitutek. Psychiatři mu diagnostikovali vražednou mánii.

Popkov projevil zájem vstoupit právě do Wagnerovy skupiny. Úřady daly ruské televizi povolení, aby s ním udělala rozhovor. Osmapadesátiletý muž, který byl shledán příčetným, v něm uvedl, že má zkušenosti s radioelektronikou z doby odvodu do armády. ,,Nebudu váhat, abych se mohl zapojit do války," vyznal se Popkov v televizním interview.

Pokud se nakonec Popkov k Wagnerovcům připojí, nebude jediným vrahem, který bude na ukrajinském horkém bojišti působit. Jak známo, do ruské armády byly zrekrutovány stovky odsouzených vrahů či jiných delikventů. Jejich životnost však není příliš velká vzhledem k nedostatečnému výcviku i výzbroji.


Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace