Hromadné sexuální útoky na festivalu v Essenu. Policie hledá svědky

Hromadné sexuální útoky na festivalu v Essenu. Policie hledá svědky
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0),Thomas Quine|Popisek: Ilustrační foto
04 / 09 / 2016, 12:00

Německá policie přiznala několik případů sexuálních útoků a obtěžování na páteční akci Essen.ORIGINAL.

Policie uvedla, že v pátek 2. září v noci došlo na akci, které se zúčastnilo asi 20.000 návštěvníků, k několika trestným činům se "sexuálním podtextem". Podle deníku Daily Mail se jedná zřejmě jen o špičku ledovce, a celá situace nápadně připomíná silvestrovské oslavy v Kolíně nad Rýnem.

 

Prozatím obdržela policie stížnosti od čtyř žen, které obtěžovali muži "severoafrického vzezření". Ti ve skupinkách po čtyřech až šesti na třech různých místech ve městě ženy obklíčili a osahávali.

 

Většinu pachatelů se policii doposud nepodařilo identifikovat, zatím byli zadrženi dva 16 letí mladíci a 46 letý muž, kteří byli po výslechu propuštěni na svobodu. Policejní mluvčí Peter Elke ale řekl: "Na místě zasahovala řada policistů a povedlo se nám díky tomu okamžitě identifikovat a zadržet několik podezřelých. Ve všech případech jde o přistěhovalce. Nicméně hledáme další svědky těchto útoků."  

Festival pokračuje až do pondělí a organizátoři už přislíbili, že ve spolupráci s policií zajistí především v nočních hodinách větší bezpečnost pro ženy. Zdroj: dailymail.co.uk/


Sexuální útoky hlásí i Rakousko

Agentura APA dnes zveřejnila informaci, že policie v hornorakouském městě Wels pátrá po skupině afghánských mladíků, kteří v noci na sobotu sexuálně obtěžovali dívky na místní lidové veselici. Prozatím se přihlásily tři ženy, policie ale očekává, že oznámení učiní i další návštěvnice slavnosti, které k takovému kroku vyzvala. Asi sedm Afghánců ve věku 15 až 20 let využilo tlačenice k osahávání dívek. Policisté prozatím nikoho nezadrželi. Zdroj: lidovky.cz


 

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0),Thomas Quine

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.