Hromadný hrob ruských výsadkářů v zhroucených kasárnách

Hromadný hrob ruských výsadkářů v zhroucených kasárnách
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Zhroucená budova na Sibiři
14 / 07 / 2015, 16:15

Dvacet tři ruských vojáků bylo rozdrceno v troskách zhroucené budovy kasáren na Sibiři. Nejpravděpodobnější důvod? Odfláknuté stavební práce a laxní bezpečnostní normy.

Celá část kasáren, včetně částí střechy a stěn, se zhroutila v neděli večer v kasárnách u sibiřského města Omsk, v obci Svetly asi 2 200 kilometrů od Moskvy. Došlo k zavalení odpočívajících výsadkářů, jak uvedlo ruské ministerstvo obrany.

"V důsledku kolapsu, bylo více než 40 vojáků zraněno," uvedl mluvčí vyšetřovacího výboru Vladimir Markin v pondělí. "Dvacet tři branců zemřelo, další byli hospitalizováni s různými zraněními."

Kasárna postavená v roce 1975 a renovovaná v roce 2013 patří do 242. školicího střediska, které připravuje nižší důstojníky a řidiče obrněných vozidel pěchoty.

Prezident Putin vyjádřil svou soustrast rodinám obětí havárie v tréninkovém centru Omsk, řekl mluvčí Kremlu a dodal, že Putin je informován ministrem obrany Šojgu o vývoji situace.

V záběrech ruské televize, vojáci vytvořili lidský řetěz a rozebírají hromadu sutin, podle velitele ruských výsadkářů Nikolaje Ignatova byla v pondělí večer již polovina sutin vyklizena. Pátrání po zavalených se účastnilo 350 záchranářů a psů.

Markin řekl, že vyšetřovatelé zkoumají varianty vysvětlení tragédie, včetně případného porušování norem během rekonstrukce v roce 2013.

Zdroj: DefenseNews

Tagy článku