Hrozba teroristických útoků v letecké dopravě je vyšší než v roce 2010

Hrozba teroristických útoků v letecké dopravě je vyšší než v roce 2010
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
19 / 12 / 2014, 08:15

19.12.2014 / Tak komentoval svůj odchod dnes již bývalý šéf amerického Úřadu pro bezpečnost v dopravě John Pistole.

Transportation Security Administration (TSA, česky Úřad pro bezpečnost v dopravě) je agentura provozovaná Ministerstvem vnitřní bezpečnosti USA. Byla vytvořena krátce po 11. září a jejím účelem je hlavně monitorovat bezpečnost leteckého provozu. Roční rozpočet agentury je přibližně 8,1 miliardy dolarů (zdroj: wikipedia)

John Pistole se velmi obává, že komerční lety budou častějším terčem teroristů, než tomu bylo před rokem 2010, kdy poprvé nastoupil do úřadu.

"Dnes hrozba je bohužel mnohem větší, než tomu bylo před čtyři a půl roky," uvedl Pistole v rozhovoru s Fox News. Současně řekl, že dosud byla přijata veškerá myslitelná bezpečnostní opatření pro komerční lety, ale nelze vyloučit, že terotisté naleznou jiné možnosti k útokům na americká letadla.

Psali jsme také:

Žena zemřela po kontrole bezpečnostním skenerem

Cestující mohou mít zapnuté mobily a tablety i za letu, ale jen v Evropě

Bezpečnostní kontroly pro vstup do USA už na evropském území?

Letíte do USA? Pozor, zpřísnila se bezpečnostní opatření

Sestřelí bojovníci islámského státu civilní letadlo? Německá tajná služba varovala poslance

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace