Hrozí nová katastrofa vo Fukušime? Znovu ju zasiahli zemetrasenia a tsunami

Hrozí nová katastrofa vo Fukušime? Znovu ju zasiahli zemetrasenia a tsunami
22 / 11 / 2016, 16:00

Tsunami a zemetrasenia vo Fukušime.

22.novembra, krátko po šiestej hodine ráno miestneho času, zasiahlo japonsku prefektúru Fukušima, zemetrasenie s magnitúdou až 7,3. Krátko na to dorazilo aj tsunami, do výšky až 140 centimetrov.

K novému zemetraseniu došlo v hĺbke desiatich kilometrov pod morom, kúsok od pobrežia   Fukušimy.

Obyvatelia boli vyzvaný, aby sa premiestnili do vyšších polôh, v niektorých regiónoch v blízkosti elektrárne Fukušima vypukla aj panika, z obáv z podobné scenáru ako sa odohral v roku 2011.

AKTUÁLNE: Pred malou chvíľou zasiahlo Fukušimu ďalšie zemetrasenie, s magnitúdou veľkosti 4

Otras intenzity 4 zasiahol japonskú prefektúru Fukušima deň potom, čo oblasť zažila zemetrasenie s magnitúdou 7,3.

Chladiace systémy reaktorov v jadrovej elektrárni Fukušima, boli po tsunami a zemetraseniach zastavené.

Zdroje: Rt.com, Telegraph

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.