Hrozí Paříži bezprostřední teroristický útok? Probíhá rozsáhlá evakuace tamní prokuratury

Hrozí Paříži bezprostřední teroristický útok? Probíhá rozsáhlá evakuace tamní prokuratury
Autor: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
20 / 03 / 2017, 15:00

V Paříži probíhá rozsáhlá evakuace budovy tamní prokuratury kvůli nahlášené bombě. Informovala o tom agentura Reuters.

/AKTUALIZOVÁNO/ Na místě zasahují pyrotechnici, kteří pátrají po bombě, kterou nahlásil neznámý anonym. Budova i několik přilehlých ulic bylo policisty uzavřeno, centrum je zcela neprůjezdné. Pařížská prokuratura, která řeší mimo jiné i finanční skandály, se zaměřuje na ,,velké ryby". V současné době například vyšetřuje aféru prezidentského kandidáta Francoise Fillona.

 

Policisté evakuují budovu pařížské prokuratury, kde anonym předtím telefonicky nahlásil bombu. Blízké okolí budovy bylo policisty uzavřeno.

Vzhledem k tomu, že vláda minulý týden varovala před možným teroristickým útokem v souvislosti se střelbou ve škole ve městě Grasse, bere policie a bezpečnostní složky státu výhrůžku anonymu vážně.

 

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

V pařížské kanceláři Mezinárodního měnového fondu vybuchla dopisová bomba. Hollande: Je to atentát

Ve francouzské škole došlo ke střelbě, na místě několik zraněných. Vláda vydala varování před teroristickým útokem

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace