Hrozí teroristický útok na americké základny - armáda zvýšila bezpečnostní opatření

Hrozí teroristický útok na americké základny - armáda zvýšila bezpečnostní opatření
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
10 / 05 / 2015, 22:00

USA se obávají útoků na americké vojenské cíle a na všechny americké ozbrojené bezpečnostní složky.

Americká armáda od pátku razantně zpřísnila bezpečnostnostní opatření na všech svých základnách v souvislosti s možným  teroristickým útokem ze strany militantních skupin IS. Zástupci armády o zvýšení opatření informovali již tento pátek.

Výstraha se zvýšila ze stupně "Alpha" na "Bravo," tedy na prostřední z pěti stupňové výstrahy , uvedl armádní plukovník Steve Warren, mluvčí Pentagonu. Podle něj má vojenská rozvědka a tajné služby indicie o tom, že existuje zvýšená a předvídatelná bezpečnostní hrozba na domácích amerických základnách. Bezprostředně se  ale žádný útok neočekává.  

Rozhodnutí o bezpečnostním ohrožení přichází ve stejném okamžiku, kdy ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA upozornilo na možný teroristický útok tzv. osamělých vlků a vyzvalo veřejnost, aby nepanikařila, ale byla "pozorná". Ozbrojenci IS v Sýrii a Iráku vyzvali k útokům na americké vojáky v USA i v zahraničí. 

Ředitel FBI James Comey sdělil ve čtvrtek novinářům, že agenti FBI sledují stovky podezření v souvislosti s aktivitami tzv. islámského státu ve Spojených státech. "Máme informace o tom, že radikálové z IS se budou zaměřovat na uniformované vojáky a další ozbrojené složky po celých Spojených státech."

Naposledy byl zaznamenán útok islámských radikálů v texaském Garlandu minulou neděli.

Informace o možné bezpečnostní hrozbě byly získány i monitorováním sociálních sítí.

Zdroj: The Washington Post

Tagy článku