Hrozí USA teroristický útok den před prezidentskou volbou? Podle televize CBS ano

Hrozí USA teroristický útok den před prezidentskou volbou? Podle televize CBS ano
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: teroristický útok
04 / 11 / 2016, 19:00

Podle americké televizní stanice CBS může dojít jen den před očekávanou prezidentskou volbou k k blíže nespecifikovanému teroristickému útoku.

Americká rozvědka měla již varovat odpovědné úřady v New Yorku, Texasu, Virginii, kde by mohlo dojít k potenciálnímu útoku ze strany Al-Káidy, uvedla v pátek CBS. Ta tuto zprávu stále ověřuje.

Útok se má odehrát v pondělí, tedy den před zvolením nového amerického prezidenta, a americké zpravodajské služby jsou tak v pohotovosti. CBS také uvedla, že zpravodajské služby spolupracují s FBI a vyhodnocují možná rizika útoku.

Federální vyšetřovatelé tuto informaci CBS potvrdili. V těchto hodinách těsně spolupracují se státními, federálními i místními partnery a jsou připraveni bránit USA před možnými teroristickými útoky.

Zdroj: cbs.com, jpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.