Humanitární organizace zastavila pomoc uprchlíkům v Calais. Jsou to ekonomičtí migranti.

Humanitární organizace zastavila pomoc uprchlíkům v Calais. Jsou to ekonomičtí migranti.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Uprchlický "tábor" v Calais
09 / 10 / 2015, 20:00

Od uprchlíků dává ruce pryč jedna z největších charitativních organizací. Nezaslouží si naši podporu, nepřímo uvedl šéf Kassim Tokan.

Jeho rozhodnutí cituje britský server express.co.uk. Organizace se, po návštěvě šéfa Kassima Tokana přímo v táboře v Calais, rozhodla, že zdejší uprchlíky již dále podporovat nebude.

Především proto, že v táboře prakticky nejsou žádní Syřané a dle zjištění šéfa HRF Tokana patří většina z nich do kategorie ekonomických migrantů. Organizace přitom posílala finanční podporu, jídlo i oblečení do tábora proto, že chtěla pomoci před válkou prchajícím občanům Sýrie. „Domníval jsem se, že ti lidé mají pádný důvod, proč sem utekli. Ale většina z nich chce jen do Velké Británie, aby tam získali peníze a zajistili si lepší život. 95 až 97 % z nich jsou přitom mladí zdraví muži. Povalovalo se tam mnoho jídla a oblečení, o které nikdo nestál,“ cituje britský deník vyjádření šokovaného Tokana.

Charitativní organizace Human Relief Foundation patří už téměř pětadvacet let mezi přední organizace svého druhu. Její pobočky se vedle Londýna a Paříže nacházejí také v afrických státech a na Blízkém východě a spolupracuje mimo jiné s UNICEF, UNCHR (Agentura OSN pro uprchlíky) nebo WHO (Světovou zdravotnickou organizací).

Zdroj: ParlamentniListy.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.