Hypersonické střely Zirkon pro ruské jaderné křižníky a ponorky

Hypersonické střely Zirkon pro ruské jaderné křižníky a ponorky
Popisek: Ilustrační foto lodi třídy Kirov
18 / 03 / 2016, 13:45

Lodě třídy Kirov ruského námořnictva budou podle serveru IHS Jane´s vybaveny novými nadzvukovými střelami 3M-22 Zirkon. Počítá se i s umístěním na ponorky

Jako první získá střely Zirkon Admiral Nachimov, který nyní prochází opravami a bude tak prvním z Kirovů, kde budou již nevyráběné střely Granit nahrazeny zcela novou platformou. Střel Zirkon ponese tento jaderný obr až 80!

Rychlost až 5 Machů a odhadovaný dolet asi 400 kilometrů, to jsou předpokládané vlastnosti střel, jejichž testy probíhají od února 2016.

"Testy těchto nadzvukových raket Zirkon začaly s použítím pozemních odpalovacích zařízení," řekl armádní zdroj agentuře RIA Novosti.

A u Zirkonů to nezůstane, jaderné křižníky získají i křižující střely Kalibr, dobře známé z úderů Ruska na syrské protivládní skupiny. Mimo to budou obě lodi vybaveny i námořní variantou proti-leteckého systému S-400.

Ponorky vybavené tímto systémem jsou zatím jen v počítači, tzv. pátá generace ponorek se teprve chystá.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace