Česká taktická puška PAR Mk3 - obdoba americké AR-15 pro křesťanské křižáky

Česká taktická puška PAR Mk3 - obdoba americké AR-15 pro křesťanské křižáky
Autor fotografie: PROARMS ARMORY s.r.o. |Popisek: Samonabíjecí puška PAR Mk3
14 / 01 / 2018, 12:00

Představujeme českou samonabíjecí pušku PAR Mk3. Je kompatibilní s americkou taktickou puškou AR-15

V září 2015 jsme zveřejnili článek "Taktická puška AR-15 pro křesťanské křižáky. Islámisté jí prý nevezmou do ruky, je nečistá". Zbrojařská firma Spikes Tactical na Floridě začala prodávat oblíbenou pušku AR-15, která je speciálně upravená pro "Křižáky"  a uvádí v reklamě, že ji "nikdy nepoužijí muslimští teroristé." 

Na obrázku vlevo AR-15 americké výroby, vpravo česká PAR Mk3

Česká firma PROARMS ARMORY s.r.o. se zabývá výrobou podobného typu pušky pod označením PAR Mk3, včetně speciálního příslušenství.

PROARMS ARMORY, s.r.o.

Samonabíjecí puška PAR Mk3 je špičková moderní zbraň určená pro profesionální i sportovní využití. Standardně je nabízena v ráži .223 Rem (5,56mm). Díky univerzální koncepci celé zbraně budou v blízké budoucnosti dále uvedeny verze v rážích 9mm Luger, .222 Rem, 7,62×39mm, 6,8mm Rem SPC a  5,45×39mm.


Puška je výsledkem komplexního vyhodnocení poznatků zbraní typu AR15 a vychází z původní verze PAR Mk1 uvedené na trh v roce 2008.Na jednotné platformě tak bude možná rychlá změna ráže pouze za předpokladu výměny hlavně, závorníku a zásobníku.

psali jsme: Samopal, puška i lehký kulomet. Legendární útočná puška Sturmgewehr 44 (STG 44)

Samonabíjecí puška PAR Mk3 se vyznačuje precizní výrobou všech dílů na CNC strojích. Tolerance při výrobě jsou přísnější, než je tomu u standardní výroby tohoto druhu zbraní. Zároveň je zaručena 100% zaměnitelnost dílů pušek PAR Mk3. Rám a pouzdro závěru zbraně jsou vyrobeny z nejkvalitnější hliníkové slitiny 7075 T6.

psali jsme: Puška Serbu BFG-50A vs. nepriestrelné sklo

Zbraň je koncipována tak, aby nadále zůstala zachována kompatibilita nejen jednotlivých dílů, ale i hlavních celků se standardní AR-15 americké produkce. Na zbraň lze také použít v podstatě jakýkoliv doplněk určený k AR-15. Navíc novou konstrukcí došlo k celkovému snížení výšky zbraně o cca 5 mm oproti předchozímu typu Mk1.

Zdroj: proarms-armory.com /foto, video (facebook.com)

PROARMS ARMORY, s.r.o.

PROARMS ARMORY, s.r.o.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace