I když Le Penová prohraje volby, zůstane nadále silným hráčem, říká univerzitní profesor

I když Le Penová prohraje volby, zůstane nadále silným hráčem, říká univerzitní profesor
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Marine Le Penová
05 / 04 / 2017, 12:00

S Le Penovou se bude muset počítat, i když prohraje blížící se prezidentské volby, říká univerzitní profesor frankofonních studií.

Univerzitní profesor frankofonních studií v britském Nottinghamu Paul Smith se domnívá, že i když Le Penová prohraje prezidentské volby, zůstane nadále důležitým faktorem ve francouzské politice. Podle něho se může i tak její Národní fronta dostat k moci, a to při prezidentské volbě v roce 2022.

Podle Smithe totiž může  trvat ,,efekt" Le Penová i za několik let. Pokud neuspěje v nadcházející volbě, v níž se řadí k favoritům, může jí podle Smithe prospět čas strávený v opozici, aby si vytvořila silnou parlamentní základnu pro úspěch za dalších pět let. Mezi těmito volbami pak není vyloučeno, že se předsedkyně sílící Národní fronty postaví do čela silné parlamentní skupiny, která bude výrazně ovlivňovat francouzskou politickou scénu.

Čtěte také: Europoslanci zbavili Le Penovou imunity za to, že zveřejnila tweety se znetvořenými těly z poprav Islámského státu. Hrozí jí až tříleté vězení

Pro Penovou bude v těchto volbách klíčovým faktorem ,,absentující" voliči, to znamená voliči, kteří nepřijdou k dubnovému hlasování, říká Smith. ,,Lidé, kteří se rozhodli dát svůj hlas volit Le Penové, jsou pevně rozhodnutí, zatímco lidé, jež budou volit jiné strany, ještě váhají," uvedl Smith.

Ten prohlásil, že Národní fronta těží zejména z frustrace lidí, že politické strany současného establishmentu se nedokázaly vypořádat  problémy terorismu, migrační i ekonomickou krizí. ,,Před dvaceti lety by nikdo neřekl, že bude volit Národní frontu, dnes už je to běžné, protože je zde frustrace voličů se zavedenými stranami," dodal Smith.

 

psali jsme:

Francouzský prezident Hollande varuje: Le Penová může vyhrát volby. Udělám vše pro to, abych tomu zabránil

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace