I německé tajné služby nepochopitelně selhaly

I německé tajné služby nepochopitelně selhaly
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: tajné služby
20 / 12 / 2016, 13:30

KOMENTÁŘ

Po dalším (kolikátém už?) teroristickém útoku v Berlíně člověka napadne, zda bylo možné takovému krveprolití zabránit.

Ano, dalo. I podle německých médií (Die Welt) tajné služby disponovaly několik dní před útokem informací, že k teroristickému činu dojde. A že cílem mohou být právě vánoční trhy, kde je většinou velká koncentrace lidí. Co udělaly německé tajné služby, aby zabránily teroristickému útoku, a zvlášť na Vánoce, kdy pravděpodobnost spáchání takové akce prudce roste? Nic.

Historie se bohužel opakuje, stejně jako v případě zcela laxních francouzských či belgických tajných služeb. Vyloženě k zamyšlení je také fakt, že některá německá média zpočátku pochybovala o tom, zda jde o teroristický útok a pohrávala si dokonce s myšlenkou, že mohlo jít o ,,náhodné" sražení několika chodců, i když podle svědků kamion vůbec nebrzdil.

Přitom to bylo již od začátku jasné. Nebylo však jasné, který zradikalizovaný migrant tento čin spáchal. Zastřená mediální realita, kdy se i velké německé deníky bojí informovat, že v Německu došlo k dalšímu aktu terorismu, je až nechtěně úsměvná.

Na každý pád se německé tajné služby bohužel zařazují po bok belgických a francouzských. Všechny měly informaci o tom, že v jejich zemích dojde k nespecifikovanému teroristickému útoku, přesto nezaujaly příslušná bezpečnostní opatření, aby ochránily nevinné lidi. Proto jdou oběti teroristických útoků včetně těch berlínských na vrub hlavně jim.

Psali jsme také:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace