I po více než 60 letech je památka Milady Horákové špiněna. A opět komunisty

I po více než 60 letech je památka Milady Horákové špiněna. A opět komunisty
Popisek: Milada Horáková
29 / 06 / 2017, 11:30

Tento týden jsme si připomněli smutné výročí popravy političky Milady Horákové, kterou bez milosti zlikvidovali komunisté.

I dnes je její památka haněna takzvanými odlišnými názory, na které mají komunisté podle svých slov přece nárok. Jistě že mají, ale jen potud, pokud nejde o záměrné falšování dějin. A v tom jsou komunisté mistry.

Jak si jinak také vyložit výrok, že Milada Horáková sama nabízela Klementovi Gottwaldovi, že vstoupí do KSČ. Z historického hlediska jde o nesmysl, Horáková již těsně před osvobozením byla pevně rozhodnutá pokračovat v politické kariéře v Československé straně národně socialistické (ČSNS), a to nejen kvůli prezidentu Benešovi, který byl též jejím členem a pro niž vypracoval v roce 1930 nejpropracovanější program první republiky. Horáková podle hodnověrných faktů, které máme k dispozici, nikdy nechtěla vstoupit do KSČ, což potvrzují i renomovaní historikové.

Manipulace s fakty je však komunistům více než vlastní, a tak si předseda KSČM dovolil říct tento neuvěřitelný výrok veřejně a bez jakéhokoliv studu. Horáková byla nesmírně statečnou ženou, kterou komunisté před únorem 1948 považovali za silnou názorovou oponentku, po únoru už jako úhlavního nepřítele, kterou je potřeba fyzicky zlikvidovat vykonstruovanými obviněními.

Komunisté jsou na zmínku o popravě Miladě Horákové vesměs podráždění. Byla to jediná popravená žena z politických důvodů v komunistickém režimu. I když za udělení milosti se vyslovil například Albert Einstein, nebylo to v roce 1950 nic platné. Vyfabrikovaný proces měl odradit faktické odpůrce režimu od jejich ,,protistátních" aktivit a současně zastrašit ty, kteří hodlali proti nedemokratické vládě KSČ bojovat.

To, že se i ještě dnes špiní památka Milady Horákové ze strany komunistů je nehoráznost a drzost. I vzhledem k její jediné dceři Janě Kánské, která žije v USA. Současně to však dokazuje, že komunisté se od roku 1989 ve svých názorech neposunuli až na reformní křídlo kolem Jiřího Dolejše, který vidí věci alespoň trochu kriticky včetně popravy Milady Horákové. Ta byla mimořádně statečnou ženou, jejíž památka by neměla být ničím a nikým poskvrněna.

Tagy článku