I přes příměří syrské letectvo zaútočilo u Damašku

I přes příměří syrské letectvo zaútočilo u Damašku
Popisek: vzdušný útok
23 / 07 / 2017, 16:00


Syrské letectvo dnes několikrát zaútočilo v oblasti východní Ghúty ležící nedaleko Damašku i přes to, že syrská armáda v této lokalitě v sobotu vyhlásila klid zbraní. S odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR) o tom dnes informuje agentura Reuters.

Podle SOHR je z oblasti za dnešek hlášeno šest náletů, v sobotu ve východní Ghútě ovládané protivládními povstalci panoval až na ojedinělé případy střelby klid. Syrská armáda oznámila, že od sobotního poledne místního času ,,zastavuje bojové aktivity" v této oblasti. K dnešním náletům se ani vojenští činitelé, ani zástupci vlády nevyjádřili.

Nynější dohodu s protivládními povstalci o vzniku bezpečnostní zóny ve východní Ghútě zprostředkovalo Rusko a Egypt, uvedl zástupce syrské opozice v Egyptě Ahmad Džarba. Podle něho do oblasti nesmějí vstupovat vládní jednotky, naopak do ní smí proudit humanitární pomoc.

Reuters připomíná, že v oblasti západní Sýrie, kde vládní jednotky získaly převahu nad povstalci, snahy o dlouhodobější příměří končily nezdarem. Znepřátelené strany se přitom vzájemně obviňují z porušování klidu zbraní.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace