I přes ruské nálety Sýrie válku s IS prohrává

I přes ruské nálety Sýrie válku s IS prohrává
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
23 / 11 / 2015, 09:00

Díky angažmá britské PR agentury máme každý den zprávy, jak Rusko tvrdě a nemilosrdně útočí na všechny teroristy bez rozdílu skupin, ale územní zisk syrské vlády je pouhých 120 kilometrů čtverečních.

Od začátku ruského angažmá v Sýrii tak vládní síly získaly s podporou ruských náletů pouhých 120 kilometrů čtverečních, tedy území ovládané Assadem se zvětšilo o 0,4%. Syrská armáda získala asi 240 kilometrů čtverečních v bojích proti sunitům, ale také ztratila 120 kilometrů čtverečních v bojích s Islámským státem! Syrské vládní síly získaly jižní oblasti u Aleppa, a zlomily obranu IS u letiště Rasin al-Aboud, ale ztratily kontrolu nad oblastí okolo dálnice M5 mezi Damaškem a Homsem.

Podle analýzy serveru IHS Jane´s došlo k zastavení prudkého poklesu ztrát území během října, což souvisí s ruským zapojením do konfliktu na straně Sýrie, nicméně předběžné údaje za listopad už ukazují opětovné snižování výkonu syrské armády.

Teze "Kam nevkročila noha pěšáka, tam nebylo dosaženo vítězství“ neustále platí a bombardování situaci nemá šanci změnit.

Zdroj: IHS Jane´s

 

Tagy článku