I přes ruské nálety Sýrie válku s IS prohrává

I přes ruské nálety Sýrie válku s IS prohrává
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
23 / 11 / 2015, 09:00

Díky angažmá britské PR agentury máme každý den zprávy, jak Rusko tvrdě a nemilosrdně útočí na všechny teroristy bez rozdílu skupin, ale územní zisk syrské vlády je pouhých 120 kilometrů čtverečních.

Od začátku ruského angažmá v Sýrii tak vládní síly získaly s podporou ruských náletů pouhých 120 kilometrů čtverečních, tedy území ovládané Assadem se zvětšilo o 0,4%. Syrská armáda získala asi 240 kilometrů čtverečních v bojích proti sunitům, ale také ztratila 120 kilometrů čtverečních v bojích s Islámským státem! Syrské vládní síly získaly jižní oblasti u Aleppa, a zlomily obranu IS u letiště Rasin al-Aboud, ale ztratily kontrolu nad oblastí okolo dálnice M5 mezi Damaškem a Homsem.

Podle analýzy serveru IHS Jane´s došlo k zastavení prudkého poklesu ztrát území během října, což souvisí s ruským zapojením do konfliktu na straně Sýrie, nicméně předběžné údaje za listopad už ukazují opětovné snižování výkonu syrské armády.

Teze "Kam nevkročila noha pěšáka, tam nebylo dosaženo vítězství“ neustále platí a bombardování situaci nemá šanci změnit.

Zdroj: IHS Jane´s

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace