I ty respektuj výsledky referenda, vzkazuje ,,vzpurnému" Blairovi Jeremy Corbyn

I ty respektuj výsledky referenda, vzkazuje ,,vzpurnému&quote; Blairovi Jeremy Corbyn
Autor: Flickr.com|Popisek: Tony Blair
23 / 02 / 2017, 11:00

Šéf britských labouristů vzkazuje Tonymu Blairovi, aby respektoval výsledky Brexitu.

Předseda Labouristické strany Jeremy Corbyn apeluje na bývalého britského premiéra, aby i on uznal výsledky referenda o vystoupení Velké Británie z EU, které proběhlo v červnu minulého roku.

Kritizoval Blaira, že v současné situaci vyjednávání o tzv. tvrdém Brexitu jeho slova situaci nikterak nepomáhají. Zejména mu pak vyčetl, že podle bývalého premiéra není Brexit nevyhnutelný. Blair vyzval na své přednášce v Londýně minulý týden Brity, aby proti Brexitu povstali, protože se dá ještě zvrátit.

Čtěte také: "Brexit je Brexit" řekla britská premiérka. O vystoupení z EU nebude diskutovat ani s parlamentem

,,Referendum (z 23. června 2016) dalo velice jasné rozhodnutí a my máme toto rozhodnutí respektovat. To je důvod, proč nemůžeme blokovat článek 50,". Referendum proběhlo, tak respektujme výsledek," prohlásil Corbyn na univerzitě v britském městě Warwick.

Corbyn na univerzitě řekl, že Velká Británie musí nyní obrátit svou pozornost k takové politice, která ochrání pracovní místa po celé zemi a současně udrží dobré vztahy s evropskými zeměmi.

Blair usiluje o to se po několika letech vrátit se do vysoké politiky se svým novým politickým uskupením Open Britain.

 

psali jsme:

Tony Blair se chce vrátit do vysoké politiky. Premiérka Mayová je podle něho příliš lehkou vahou a Corbyn magor

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace