I zloději začali používat drony

I zloději začali používat drony
Autor fotografie: DollarPhotoClub|Popisek: Ilustrační foto
26 / 05 / 2015, 15:45

Policie ve Velké Británii začíná bojovat se zloději, kteří si tipují potencionální cíle pomocí dronů.

Policie v Suffolku potvrdila, že došlo k 16 mimořádným případům použití bezpilotního prostředku mezi lednem 2014 a březnem 2015. V deseti případech byla policie volána občany, kteří si dronů všimli, v jednom případě létal dron nad residenční čtvrtí a údajně vybíral objekt k vykradení. V těchto případech nebyl nikdo postižen.

Celkově pouze jeden člověk byl policií vyšetřován, po konfliktu mezi občanem a vlastníkem dronu.

Během posledních dvou let trh s nabídkou bezpilotních strojů prudce rostl a pro spotřebitele není problém koupit sofistikovaný stroj vybavený kamerou. Je sice stanovené, že dron se může pohybovat minimálně 50 metrů od lidí, nesmí létat nad budovami, či letištěm a ztratit vizuální kontakt s operátorem, ale obzvlášť v rezidenčních čtvrtích je toto problém.

Britská policie přebere odpovědnost za ilegální, nebo nezodpovědné použití dronů od úřadu pro civilní letectví.

Zdroj: i-hls.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.