Igor Strelkov: USA potřebují velkou regionální válku. Ale jen v Evropě.

Igor Strelkov: USA potřebují velkou regionální válku. Ale jen v Evropě.
Autor fotografie: Youtube|Popisek: Igor Strelkov
16 / 03 / 2015, 08:15

Dřívější vůdce proruských povstalců a nacionalista z hnutí "Nové Rusko" promluvil. Válka v Evropě podle něj není světová válka.

Bývalý ministr obrany ze separatistické Doněcké lidové republiky veřejně vystoupil v Jekatěrinburgu na Vysoké škole báňské, a téměř dvě hodiny "legendární" velitel mluvil o tom, co se očekává od Rusů, na co se má připravit Ukrajina a proč se stále více a více ozývají otázky o třetí světové válce (celý rozhovor v ruštině je na serveru ura.ru). Uvádíme volný překlad jeho tiskové konference.

Cílem jeho cesty je prý "získání finančních prostředků pro hnutí "Nové Rusko" a pokračoval:

Kyjev "řízený Spojenými státy" podle něj nechce, aby došlo ke smírnému řešení konfliktu. "Ukrajinská vláda není legitimní, protože se dostala k moci jen díky hnutí kolem Majdanu, které bylo financováno zahraničními vládami, které nezajímají zájmy ukrajinských lidí. Ukrajina je nástroj, který je namířen proti Rusku. Musíme očekávat další bojové operace, které mají vést k úplnému potlačení národního osvobozeneckého hnutí na Donbasu, a k úplnému zničení naší nezávislosti v jakékoliv podobě."

Nacionalista Strelkov také uvedl, že "Na základě informací, které máme k dispozici, jsme došli k závěru, že i letos budou pokračovat boje na Donbasu a válečný konflikt se v průběhu podzimních a zimních měsíců ještě rozšíří. Nové Rusko by nemělo být omezeno pouze na Doněckou a Luganskou republiku. Příznivci hnutí čekají také v Oděse a Charkově, a v Chersonu a Nikolajevě. Řada lidí se chce přidat k Novému Rusku, ale žijí v teroru, strachu a jsou drceni propagandou.

Na otázku novinářů "Bude třetí světová válka?" odpověděl Strelkov:
"Spojené státy, podle mého názoru, nepůjdou do třetí světové války, protože Rusko by v tomto případě mohlo způsobit "nepřijatelné ohrožení finančních zájmů oligarchických klanů v USA". Ale USA potřebují velkou regionální válku, a k tomu může dojít tehdy, když se Ukrajina spojí s některými "idioty z Evropy" - potom budou Spojené státy šťastné.  Svět není tak unipolární, jak bychom si mohli myslet. Jsou další centra moci- Čína, Indie, atd...Ale Evropa není zdaleka celý svět, a válka v Evropě není světová válka. Ani Spojené státy, ani Anglie nebo Francie, které mají jaderné zbraně, nemají zájem o válku s Ruskem, byla by to sebevražda. Budou samozřejmě hrozit a hlasitě křičet: "To už je moc, zastavíme Rusko jaderným úderem".

Na videu (zdroj YouTube, TV New Day - New Region) se pustil i do ruského prezidenta Putina, protože se podle něj Rusko zásadně nepostavilo za ukrajinské separatisty a vyhrožoval Putinovi, že se vlastenci obrátí proti němu a bude se opakovat osud Miloševiče... (urfo.org)

 

 

Psali jsme také:

Přiznání bývalého vůdce: proruské separatisty podporuje ruská vláda!

Vůdce proruských povstalců: obnovíme útok!

 

Tagy článku