II. generace domovního video systému Easydoor

II. generace domovního video systému Easydoor
Popisek: Ilustrační foto Easydoor
04 / 08 / 2016, 09:45

Léty prověřený dvouvodičový systém, který nabízí možnost spojit až 32 účastníků, prošel v poslední době mnoha inovacemi. Všechny dveřní jednotky byly upgradovány, nejen po vizuální stránce. Přibyly nové video monitory s úhlopříčkou 7“ i audio jednotky.

Hlavní silné parametry se i nadále nemění. Sběrnici tvoří nepolarizovaný kroucený pár, ideálně o průměru 1.5mm2. Přímo pro potřeby Easydooru je v nabídce TSS Group připraven kabel pod označení DDZ kab. 2x1.5. Samozřejmostí je centralizované napájení a nemění se ani separátor napětí, který tvoří sběrnici.

Inovován byl i video distributor, pod označením VD 04 v2, který plní funkci hvězdicové odbočky na patře bytového domu nebo lze využit pro připojení více dveřních jednotek. Hlavní výhodou distributoru, proti klasické montáži od jednoho monitoru k druhému, je úspora délky kabelu pro sběrnici o maximální délce 150 metrů.

Easydoor

Nově je zařazena jednotka pro 32 účastníků v provedení pro zápustnou montáž. Stejné provedení bylo doplněno i u čtyř a osmi tlačítkové jednotky. Druhá generace více tlačítkových jednotek dostala nad modul pro RFID přístupový systém nový informační panel, který návštěvníkům graficky znázorňuje nezbytně nutné informace.

Úplnou novinkou je RLC modul, který umožňuje připojení druhého zámku. Modul jistě ocení zákazníci, kteří potřebují otevřít například garážová vrata, ale nechtějí zapojovat další dveřní jednotku. Inovovaný byl i kamerový modul VD2 KR pro připojení analogových kamer do systému. Nově lze do systému připojit dvě standardní CCTV kamery a dvě dvouvodičové kamery.

Již z názvu TGSM modulu je zřejmá hlavní pracovní náplň tohoto zařízení. Jedná se o přesměrování komunikace pomocí GSM sítě na mobilní telefon nebo pevnou linku. Výhodou je nejen zprostředkování komunikace, ale i možnost obsluhovat zámek u příslušných dveří. Není tedy problém vpustit kamarády, kteří dorazili na zahradní slavnost o hodinu dříve.

Již v úvodu článku bylo zmíněno, že systém Easydoor podporuje sběrnici s dosahem až 150 metrů. Toto je základní údaj, který lze navýšit na dvojnásobek pomocí zesilovače signálu. Jednotka BDU se instaluje na konec sběrnice a navýší maximální možnou délku sběrnice na celých 300 metrů.

Video telefonii, pomocí systému Easydoor, lze jednoduše a spolehlivě instalovat pro 32 účastníků až na čtyřech vchodech do objektu. Lze využít i RFID přístupový systém, který obsáhne až 1000 RFID karet a snadno přiřadí karty k jednotlivým bytům. Není problém připojit CCTV kamery pro monitoring okolí domu a snadno systém poskytne komunikaci, i když zrovna není majitel bytu přítomen. Bohatá nabídka audio telefonů a video monitorů jistě uspokojí i náročného uživatele.

 

Tagy článku