Ilegální imigranti v Calais napadli a zranili šestnáct policistů. "Jednou tu nastane peklo", tvrdí policie

Ilegální imigranti v Calais napadli a zranili šestnáct policistů. &quote;Jednou tu nastane peklo&quote;, tvrdí policie
Autor fotografie: YouTube/screenshot/RT|Popisek: Záběry TV RT z Calais
10 / 11 / 2015, 20:00

AKTUALIZOVÁNO / Imigranti v Calais pokračují v útocích proti policistům. Demolovali dopravní značení a zranili dalších 27 policistů.

Nové potyčky vypukly v noci na dnešek v blízkosti severofrancouzského přístavního města Calais mezi policií a asi 250 uprchlíky, kteří se pokoušeli ukrýt v nákladních vozidlech jedoucích do Británie. Podle policejních zdrojů musely pořádkové síly několikrát použít i slzný plyn. Běženci rozmontovávali silniční značení a házeli ho do vozovky, aby donutili kamiony zpomalit, a snáze se tak do nich dostat. Uprchlíkům přišly na pomoc také skupinky aktivistů proti globalizaci a příslušníků extrémní levice.Zdroj: denik.cz


9.11.2015 / Šestnáct zraněných policistů je výsledek střetu s dvěma stovkami uprchlíků v Calais na severu Francie. Policie se snažila obnovit provoz na jedné z komunikací, kterou běženci zablokovali. Je to vůbec poprvé, kdy migranti zaútočili otevřeně na policejní síly hlídkující v okolí uprchlického tábora "Džungle 2". Napětí v něm se stále zvyšuje - množí se útoky mezi jednotlivými etnickými skupinami Eritrejců, Súdánců, Syřanů, Iráčanů i Afgánců. Francouzská vláda by chtěla tábor zrušit.Migranti házeli po policistech kameny a další předměty. Informaci zveřejnil server telegraph.co.uk.

Policisté museli po útoku migrantů použít slzný plyn a pořádek se jim podařilo udržet až poté, co jim na pomoc dorazily posily. Uprchlíci zablokovali příjezdovou silnici ke svému táboru a ohrožovali provoz na dálniční přípojce, po zásahu policistů na ně přímo zaútočili. 

"Je to poprvé, co použili násilí a bohužel máme několik kolegů zraněných,"  uvedl Gilles Debove z místního policejního okrsku. "Máme strach, že až jednou vypukne v táboře vzpoura, nastane peklo." 

Policisté se obávají toho, co by se mohlo stát, kdyby se větší a lépe organizovaná skupina utečenců rozhodla pro otevřenou konfrontaci s policejními složkami. Ministr vnitra Bernard Cazeneuve by chtěl tábor zrušit a 6000 migrantů rozdělit do menších komunit po celé Francii.

Řada starostů zejména menších vesnic ale odmítá uprchlíky přijmout především z obavy z jejich komplikované integrace do místní komunity. 

Od místních uprchlíků dala ruce pryč i jedna z největších charitativních organizací. Nezaslouží si naši podporu, nepřímo uvedl šéf Kassim Tokan. Jeho rozhodnutí citoval britský server express.co.uk. Organizace se, po návštěvě šéfa Kassima Tokana přímo v táboře v Calais, rozhodla, že zdejší uprchlíky již dále podporovat nebude.

Sami uprchlíci nemají zájem přestěhovat se do tzv.  "WELCOME center" po celé Francii, kde je jim nabízeno bydlení a zrychlené azylového řízení. Podle listu Le Figaro se tam přemístilo pouhých 300 migrantů. Oni chtějí do Velké Británie a podle nich má povinnost je přijmout. 


Zdroj: rozhlas.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.