Ilegální uprchlíci zadrženi v Česku. Bez dokladů, s drogami a změněnou identitou.

Ilegální uprchlíci zadrženi v Česku. Bez dokladů, s drogami a změněnou identitou.
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
11 / 06 / 2015, 19:30

První běženci byli odhaleni ve Středočeském kraji, lhali o svém věku a jeden z nich měl až čtyři identity.

Situace kolem ilegálních běženců se už bezprostředně týká i České republiky. Minulý týden zadrželi policisté sedm Syřanů a dva Afgánce na Pardubicku, dnes v noci další partu uprchlíků opět ze Sýrie a Afgánistánu, tentokrát ve vlaku do Německa. Ve všech případech se jednalo o mladé muže od 18 do 29 let.

Letos v únoru jsme zveřejnili článek o tom, že islámští radikálové plánují převzetí moci v Libyi a potom se chtějí dostat se do Evropy jako imigranti

Podle dnešních informací TV Prima měli u sebe běženci drogy a jeden z nich o sobě prohlásil, že je mu 16 let, proto mu musel být přidělen opatrovník a bylo s ním být jednáno jako s nezletilým. Při lékařském vyšetření rentgenem se však zjistilo, že je mu 19 let a mladík se snažil zneužít platné legislativy ve svůj prospěch. 

Jeden z afgánských uprchlíků měl podle policejních databází několik záznamů a dokonce vystupoval pod čtyřmi identitami. 

Skutečnost, že se do střední Evropy dostali zcela bez dokladů a bez větších problémů, je bezprecedentním bezpečnostním hazardem. Nabízí se otázka, kolik už je na území republiky podobných běženců, aniž o nich mají  bezpečnostní složky jakékoliv informace. A jak dlouho potrvá, než se někteří z uprchlíků nakontaktují na černý trh s falešnými osobními doklady....nebo se zbraněmi?

Situace se dramatizuje i na severu Itálie, víc v aktualizovaném článku "Už ani Itálie nechce další uprchlíky. Tak rozhodli voliči."

Server novinky.cz zveřejnil 2. června článek o problémech českých řidičů kamiónů s uprchlíky ve Francii. Čeští dopravci, kteří jedou z Calais na Britské ostrovy uvádí, že francouzský přístav je doslova v obležení migrantů toužících se dostat za pomoci některého z kamiónů přes kanál La Manche. Uprchlíci jsou přitom stále agresivnější a byl zaznamenán i případ napadení řidičů. 

Na videu jsou záběry utečenců v kamionech, jak se snaží za každou cenu dostat se za hranice.

Zdroj: TV Prima, Blesk.cz, video Mailonline

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace