Imám v mešitě v britském Cardiffu oslavoval IS, sexuální otroctví i džihád

Imám v mešitě v britském Cardiffu oslavoval IS, sexuální otroctví i džihád
Autor fotografie: Screenshot YouTube / Hardcash Productions
31 / 07 / 2016, 09:15

Britský muslimský duchovní z mešity v Cardiffu schvaloval mužům sexuální otrokyně a tvrdil, že "se blíží soudný den".

Usvědčil ho tajně pořízený záznam, na kterém imám Ali Hammuda tvrdí místním dospívajícím chlapcům, že islám povoluje mít sexuální otrokyně. Nekompromisní muslim ve svých kázáních vyzýval k radikalizaci dalších muslimů. Imám působí na mešitě delší dobu, a před dvěma roky i na základě jeho kázání odešli tři džihádisté bojovat do Sýrie po boku IS - nejdříve Nasser Muthana a Reyaad Khan, a poté i Muthanův mladší bratr Aseel. Informaci zveřejnil britský The Daily Mail

Ali Hammuda se narodil v Palestině, ale vyrůstal ve Velké Británii, a dobře ví, že otroctví je zakázáno nejenom islámem, ale i britskými zákony. Zvukové nahrávky z jeho kázání pořízené televizní společností Hardcash Productions vedly k vyšetřování džihádistů už v říjnu 2014 - tedy jen několik týdnů poté, co byly zveřejněny zprávy o zvěrstvech islámistů páchaných na Jezídech v severním Iráku. Právě jezídské ženy byly zotročovány, znásilňovány nebo popraveny poté, co byly zajaty islámistickými bojovníky. 

Zákaz zahraničního financování francouzských mešit?

Je prokázáno, že nejméně 5000 těchto žen a dívek bylo uneseno IS, když v srpnu 2014 zaútočil na město Sindžár v severním Iráku. Některým z žen se povedlo uprchnout a podaly otřesná svědectví o týrání islámisty. 

Terorizmus hrozí celej Európe, pri mešite v Nemecku objavili tajný sklad plný zbraní

V jiných nahrávkách mluví Hammuda o tom, že moderní hudba je "nemoc" a "nástroj Satana". Jeho kázání se prokazatelně účastnili i dva džihádisté, kteří odešli do Sýrie. Jeden z nich, Khan, zahynul při útoku dronů v roce 2015. 

Reportér Rizwan Syed, který nahrávky v utajení pořídil, také zjistil, že imám vlastní spoustu extrémistické literatury, která například popisuje "škodlivé sociální, psychologické a fyzické účinky hudby na jednotlivce", a spisy islámského práva, které prosazuje šaríu, obhajuje tresty smrti, amputace končetin nebo kamenování.  

Unesené dívky prodává IS na trhu s otroky jako "krabičky cigaret"

Syed uvádí, že viděl "náboženské knihy obhajující brutální násilí, sexismus, homofobii, agresivní fyzický džihád, čtvrcení nebo tresty smrti." To podle něj jenom utvrzuje podezření, že tito islámští kazatelé legitimizují skutky prováděné militantními skupinami. 

Mešita Al-Manar v Cardiffu hostila v minulosti řadu extremistických kazatelů, včetně Muhammada Mustafy Al-Muqriho, což je spojenec Al-Káidy a bývalý vůdce egyptského islámského džihádu. Mešita přesto popírá svoje napojení na islámský radikalismus. 

Až do roku 2013 bylo Hammudovi dokonce umožněno pořádat polední sezení na Cathays High School v Cardiffu, kde studoval i Reyaad Khan. Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.