Imám vyzýval v kodaňské mešitě k zabíjení Židů

Imám vyzýval v kodaňské mešitě k zabíjení Židů
Popisek: imám
23 / 05 / 2017, 10:00

Imám vyzýval v jedné kodaňské mešitě k likvidaci Židů.

V dánské židovské komunitě vzbudilo velké pobouření video z mešity v kodaňské čtvrti Nørrebro. Na záznamu z 31. března totiž vyzýval místní imám k zabíjení Židů.

Zástupci židovské komunity se chtějí obrátit na dánskou policii. Zprávu přinesl dánský list The Local s odkazem na tamní média.

Během pátečního kázání imám Mundhir Abdallah citoval jeden z hadíthů (výroky proroka Mohameda), ve kterém se hovoří o tom, že Soudný den nenastane, dokud muslimové nepozabijí židy. Imám je podle deníku Politiken spojován se skupinou Hizb ut-Tahrir, která usiluje o vytvoření celosvětového chalífátu.

Předseda Židovské obce v Dánsku Dan Rosenberg Asmussen uvedl, že jeho organizace si nechala video přeložit a obrátila se na dánskou policii, aby prošetřila možné spáchání rasistického činu. Podle něj se v kázání podněcovalo k vraždění Židů, což nelze nechat bez reakce.

Muslimský student práv Tarek Ziad Hussein napsal do deníku Politiken sloupek, v němž přiznává, že některé dánské muslimské komunisty mají ,,vážný problém s antisemitismem". ,,S těžkým srdcem musím uznat, ž máme v muslimských kruzíh vážné problémy s antisemitismem. Tragikomickou věcí na to je fakt, že to není o střetu islámu s judaismem, ale o izraelsko-palesinském konfliktu," napsal Hussein. Ten také podotkl ve svém příspěvku, že dánští muslimové mají jako občané zodpovědnost za důsledný boj se všemi formami diskriminace.

Mešitu v kodaňské čtvrti Nørrebro kontaktovala tamní média, ale zatím nedostala od ní na kontroverzní kázání imáma reakci.

 

psali jsme:

Židé ze strachu před radikálním islámem a antisemitismem opouští Evropu

 

Zdroj: thelocal.dk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace