Britové skřípli tamní imámy: Chytrý plán má omezit radikalizaci

Britové skřípli tamní imámy: Chytrý plán má omezit radikalizaci
Autor fotografie: Screenshot YouTube / Hardcash Productions|Popisek: imám
15 / 03 / 2017, 14:30

Návrh na omezení radikalizace obyvatel připravuje zvláštní protiextremistická operační skupina. Jejím hlavním úkolem má být připravit pro vládu opatření, která by zakazovala kázání imámů v arabštině, a naopak zaváděla do jejich kázání výhradně angličtinu.

 

Mezi některými britskými politiky začíná stále silněji převažovat stanovisko, že kázání imámů, i těch radikálních, v arabštině prohlubuje rozdíly mezi islámem a britskou společností. Impulsem k tomuto opatření pak byly i výzvy některých zemí Blízkého východu, které apelují na muslimské náboženské autority v evropských zemích, aby kázaly pouze v angličtině.

související: Migranti by se měli povinně učit anglicky, aby se lépe integrovali, tvrdí britská parlamentní skupina

Mluvčí vlády prohlásil v souvislosti s návrhem, že pokud mluví imámové v jiném jazyce než anglickém, je těžké pro ,,nemuslimy" zjistit, jestli dochází ke skryté radikalizaci.  Nyní platí sice pravidlo, že muslimští kazatelé, kteří přicházejí z EU do Velké Británie, musejí umět anglicky. Nikdo je však zatím nenutí, aby také v tomto jazyce veřejně kázali.

Minulý rok, když byl ještě v úřadu premiéra, navrhoval David Cameron, aby imámové více mluvili na svých kázáních anglicky, aby došlo k jejich snazší integraci do britské společnosti.

 

psali jsme:

Londýnský imám zažaloval BBC, že z něho udělala extremistu. Nejvyšší soud to však povrdil

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.