Imámové ve vězení šíří islámský extremismus, varuje šéf italských vězeňských odborů

Imámové ve vězení šíří islámský extremismus, varuje šéf italských vězeňských odborů
Autor: Flickr.com|Popisek: vězení
18 / 01 / 2017, 13:00

Donato Capece, generální tajemník největších vězeňských odborů v Itálii, varuje, že imámové v italských věznicích propagují islamismus a radikalizují tak vězně.

Souhlasí tak s dozorci, kteří upozorňují na to, že do italských věznic mají volný přístup radikální imámové a šíří zde propagandu za účelem zradikalizování vězňů.

Podle dozorců jim jde o to, aby se z nich stávali džihádisté. ,,Existuje asi 230 imámů, kteří navštěvují italská vězení, jako to dělají faráři. A ještě k tomu připočítejme 150 imámů, ze něž se sami prohlásili vězni a kteří zde vykonávají svou službu," varoval Capece před možnou radikalizací vězení.

Šéfovi největších vězeňských odborů zejména vadí to, že imámové, kteří pravidelně chodí do vězeňských zařízení, mají prakticky neomezenou volnost pohybu. Podle Capeceho existuje dostatek důkazů, že extremismus v italských věznicích roste, což má být impulsem, pro to, aby vláda pomohla tento problém konečně řešit.

Capece také říká, že situaci rozhodně neprospívá to, že vězni ztrácejí disciplinu, dochází k rvačkám s dozorci, což je živná půda pro šíření nepokojů a tím i islamistického extremismu.

psali jsme:

Norsko propustilo na svobodu radikálního muslimského duchovního

související:

Islamizace Evropy v plném proudu. Muslimové tu chtějí stavět mešity a současně nás nenávidí.

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace