Imigrační krize na řeckém ostrově Kos pokračuje

Imigrační krize na řeckém ostrově Kos pokračuje
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Uprchlíci na Kosu
12 / 08 / 2015, 16:00

Nejméně tisíc uprchlíků pořádková policie umístila na místním sportovním stadionu. Imigranti se vzbouřili a musela proti nim zasáhnout policie. Použila i pepřový sprej.

Na stadion byli posláni místní úředníci, aby uprchlíky identifikovali a sepsali podklady pro azylové řízení. Díky chaosu a špatné komunikaci se uprchlíci bouří. Policie použila obušky a hasičské přístroje. Několik uprchlíků, kterými jsou většinou Syřané a Afghánci, omdlelo z úžehu a jeden dostal epileptický záchvat, uvedli zástupci organizace Lékaři bez hranic, kteří poskytují lékařskou péči na stadionu. 

Starostovi řeckého ostrova Kos C. Kyritsisovi došla trpělivost a žádá premiéra o okamžitou pomoc. Na ostrově vzrůstá agresivita uprchlíků i policistů.

Imigranti, kterých každým dnem na ostrově přibude několik , už táboří podél silnic a na plážích ostrova.  Řecko je ochromeno množstvím migrantů, jen letos jich bylo až 124.000. Zařízení na řeckých ostrovech pro uprchlíky jsou zcela nedostatečná. Pobřežní stráž má také plné ruce práce, v posledních 24 hodinách bylo zachráněno 329 migrantů v sedmi oddělených incidentech. Zdroj: eurodenik.cz

Záběry TV Ruptly na YouTube z policejního zásahu:
Zdroj: theguardian.com

Tagy článku