Uprchlík znásilnil na hřbitově 79 letou ženu

Uprchlík znásilnil na hřbitově 79 letou ženu
Autor fotografie: Martin (CC BY-ND 2.0)|Popisek: Ilustrační foto
27 / 07 / 2016, 14:15

Čtyřicetiletý muž z Eritreje s oficiálním statusem uprchlíka byl zatčen za znásilnění starší ženy na hřbitově v Severním Porýní-Vestfálsku.

K sexuálnímu útoku došlo na západě Německa ve městě Iddenbueren tuto neděli. Místní rezident upozornil policii poté, co uslyšel volání o pomoc přicházející ze hřbitova.

Obětí brutálního znásilnění je 79 letá obyvatelka pečovatelského domu. Byla jí poskytnuta první pomoc, než byla přemístěn do zdravotnického zařízení, ze kterého byla propuštěna v úterý.

O důchodkyni je známo, že návštěvuje hřbitov, kde leží její mrtvá sestra  poměrně pravidelně.

Násilník, který žije v Německu od roku 2013 byl vzat do vazby. Předtím, než byl zatčen byl podezřelý v útulku pro uprchlíky v blízkém městě Horstel, zatčení se nebránil.

Za znásilnění mu hrozí 15 let za mřížemi, pokud ho soud shledá vinným. 

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.