Imigranti se opět pokusili dostat přes Lamanšský průliv

Imigranti se opět pokusili dostat přes Lamanšský průliv
04 / 08 / 2015, 14:15

Do eurotunelu v úterý v noci opět vtrhly stovky uprchlíků.

Další dopravní zpoždění způsobil pokus zhruba 600 uprchlíků dostat se tunelem z Calais do Anglie. Policie musela běžence vytlačit a zhruba 20 z nich zatkla. Proti předchozímu týdnu se jedná o pokles - jen za dva dny se pokusilo projít tunelem 3 500 lidí. Za snížením počtu uprchlíků, kteří tentokrát pronikli do eurotunelu, jsou možná zvýšená bezpečností opatření. Francie posílila počet policistů o 120. Britský premiér David Cameron považuje získání kontroly nad dopravní spojnicí mezi Francií a Anglií za naprostou prioritu. Velká Británie proto uvolnila miliony liber na výstavbu nového plotu.

V Calais "stanují" tisíce imigrantů již několik měsíců a budují si zde vlastní infrastrukturu. Z desek, plechů, koberců a dřeva vznikají v uprchlickém mini městě restaurace, obchody, školy, bary a dokonce i kostely a mešity.

Zdroj: AFP

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.