Impérium vrací úder – Rusko vypovídá 20 českých diplomatů

Impérium vrací úder – Rusko vypovídá 20 českých diplomatů
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační obrázek
18 / 04 / 2021, 20:45

Podle ruské agentury TASS bylo dvacet českých diplomatů prohlášeno za nežádoucí osoby ruským ministerstvem zahraničí.

Dvacet českých diplomatů musí opustit území Ruské federace do konce dne 19. dubna, dodalo ministerstvo zahraničí. Český velvyslanec Vítězslav Pivoňka v Moskvě zůstává.

Vzhledem k šibeničnímu termínu, které Rusko českým diplomatům dalo, vyjednává ministr vnitra a zahraničí Hamáček přepravu diplomatů zpět do České republiky vojenským speciálem.

Vypovězení českých diplomatů je ruskou odvetou za vypovězení 18 ruských agentů s diplomatickým krytím z ruské ambasády v Praze kvůli explozím ve Vrběticích v roce 2014.

 

Zdroj: Tass.ru, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.