Indické, japonské a americké námorníctvo sa zúčastnia cvičenia Malabar 2016

Indické, japonské a americké námorníctvo sa zúčastnia cvičenia Malabar 2016
Autor: Screenshot/Youtube|Popisek: Malabar 2015
12 / 06 / 2016, 09:30

Námorné sily Indie, Japonska a USA sa zúčastnia už 20.medzinárodného cvičenia Malabar. Tohtoročné cvičenie sa uskutoční v západnej časti Tichého oceánu, pri východnom pobreží Okinawy.

Cvičenie Malabar 2016 by malo zvýšiť medzinárodné námorne vzťahy a zlepšiť spoluprácu medzi krajinami, hlavne schopnosť plánovať a vykonávať taktické operácie v medzinárodnom prostredí.

Z Amerického námorníctva sa cvičenia zúčastnia lode ako lietadlová loď USS John C. Stennis (CVN 74), USS Bay ( CG 53), USS Stockdale (DDG 106), USS Wiliam P. Lawrence (DDG 110), USS Chung-Hon (DDG 93) a mnoho iných, menších lodí.

VIDEO: USS John C. Stennis (CVN 74)

Z Indického námorníctva sa cvičenia zúčastnia lode ako INS Sahyadri, INS Satpur, INS Shakti, INS Kirch. Z lodí odštartuje aj jeden vrtuľník Sea King 42B.

VIDEO: INS Sahyadri (F49)

Z Japonského námorníctva bude na cvičení zastúpený nosič vrtuľníkov JS Hyuuga.

VIDEO: JS Hyuuga 

Cvičenie bude pozostávať z dvoch fáz, a to cvičenie v prístave a cvičenie na mori.

Cvičenie v prístave, bude zahŕňať činnosť odbornej a profesionálnej výmeny informácii o operácii, hliadkové a prieskumné operácie a celkové naplánovanie akcie na mori.

Cvičenie na mori, má za ciel zlepšiť takticko-vojenskú koordináciu a schopnosť plánovať a vykonávať rôzne misie v medzinárodnom prostredí.

VIDEO: Malabar 2015 

Zdroje: youtube,  www.naval-technology.com/

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace