Indie chce postavit dvěstěmetrovou sochu středověkého krále. Bude stát neuvěřitelných 530 milionů dolarů

Indie chce postavit dvěstěmetrovou sochu středověkého krále. Bude stát neuvěřitelných 530 milionů dolarů
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: socha krále Šivádžího
26 / 12 / 2016, 09:00

Indie se rozhodla vybudovat sochu středověkého vladaře Šivádžího, která by byla dvakrát větší než Socha svobody.

Indický premiér Nárendra Módí již položil základní kámen k této plánované obří stavbě. V sobotu indický předseda vlády prohlásil, že Šivádží, kterého si  jinak velmi váží, ,, i uprostřed konfliktů dokázal držet pochodeň dobré vlády a správy země". Předpokládaný termín dokončení sochy je určen na rok 2019 a má stát v Bombaji.

Ne všem se ale plánovaná gigantická stavba zamlouvá. 27 000 lidí podepsalo internetovou petici, v níž žádají, aby prostředky vynaložené na stavbu sochy byly využity vhodnějším způsobem. Například na vybudování lepší infrastruktury v Indii. Signatáři petice také poukazují na to, že socha negativně ovlivní životní prostředí a dopravu v Bombaji.

To však indická vláda odmítá, protože podle ní byl Šivádží natolik významnou historickou postavou a ,,pýchou" Indie, že si obří sochu zaslouží.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace