Indie plánuje utratit 233 miliard dolarů za stíhačky, válečné lodě a ponorky

Indie plánuje utratit 233 miliard dolarů za stíhačky, válečné lodě a ponorky
Autor fotografie: Bikash Das (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační foto Rafale
25 / 08 / 2016, 11:30

Indické ministerstvo obrany plánuje investice ve výši 233 miliard během příštích 11 let za nové vybavení. Nákupy budou zahrnovat válečné lodě, bojové letouny, ponorky, letadlové lodě a 500 helikoptér!

Informaci přinesl list Tribune a částka je plánována v dlouhodobém plánu 2012 - 2027. Ministerstvo obrany nakoupí 170 letadel, 12 ponorek, 500 různých typů helikoptér, děla a tanky pro indickou armádu a letadlovou loď.

Ministerstvo obrany také usiluje o každoroční navyšování kapitálových výdajů v rozpočtu o 8%. Pro aktuální fiskální rok, který končí 31. března 2017 jsou kapitálové výdaje ve výši 12,69 miliardy dolarů. Částka se bude v příštích letech navyšovat, až dosáhne ročně úrovně 20,27 miliardy.

Psali jsme: Indie má problémy s kvalitou ruských Mig-29K

Tento krok přichází poté, co ministr obrany Manohar Parrikar informoval ministerstvo o rozložení finančních nákladů na plánované vojenské nákupy vybavení a plánu synchronizovat je se stávajícími průměrnými hodnotami možnými v rozpočtu Unie.

Zdroj: Defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.