Indie odsouhlasila nákup AH-64 Apache za 2,5 miliardy dolarů

Indie odsouhlasila nákup AH-64 Apache za 2,5 miliardy dolarů
Autor fotografie: US Army|Popisek: Ilustrační obrázek AH-64
25 / 09 / 2015, 08:00

Po třech letech čekání indický Cabinet Committee of Security (CCS), vedený premiérem Narendra Modim odsouhlasil obchod za 2.5 miliardy dolarů. Indie koupí 22 Apache AH-64 Block III a 15 Chinook CH-47F od Boeingu.

Schválení v CCS toto úterý znamená, že k podpisu smlouvy dojde během příštích dvou měsíců, sdělilo indické ministerstvo obrany. Toto schválení přichází před návštěvou indického premiéra v USA, kde se má potkat s prezidentem Obamou.

Nabídku podal Boeing v roce 2013, schválení ze strany CCS bylo ale zpožděné vzhledem k vyrovnávání závazků. Boeing prodloužil kvotaci cena do konce září 2015 tak, aby Indie mohla vrtulníky koupit za ceny roku 2013

Boeing's AH-64 Apache Block III byla vybrána v soutěži s ruským Mi-28N Night Hunter. Nákladní Chinook CH-47F zvítězil nad ruskou Mi-26.

Boeing receives US Army contract for up to 215 Chinook helicopters

Včetně tohoto obchodu už Indie utratila za americké zbraně a vybavení více než 10 miliard dolarů od roku 2001 (nakoupila letadla P-8l, C-130J Super Hercules a C-17 Globemaster).

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace