Indie přišla o 20 stíhaček za poslední tři roky

Indie přišla o 20 stíhaček za poslední tři roky
Autor: „SU-30MKI India“ od U.S. Air Force photo by Tech. Sgt. Keith Brown – http://www.af.mil/shared/media/photodb/photos/040224-F-0000S-007.jpg. Licencováno pod Volné dílo via Wikimedia Commons|Popisek: Indický Su-30MKI
29 / 07 / 2015, 03:15

Ministr obrany Parrikar tuto informaci uvedl v parlamentu 24. července. Staré Migy 21 padají jako hrušky.

Ale nejen ty. V letech 2012-2015 přišlo indické letectvo o 12 stíhaček Mig-21 v různých variantách, o 5 strojů SEPECAT Jaguar, ale také o tři moderní stroje Suchoj Su-30MKI.

Lidské ztráty nebyly tak hrozivé, jak by napovídal počet ztracených strojů, zemřeli dva příslušníci letectva a dvě civilní osoby.

Havárie vznikly díky kombinaci lidských chyb a technických příčin.

Ministr zároveň členům parlamentu oznámil, že armádě chybí 9 642 důstojníků a 23 909 vojáků, námořnictvo by potřebovalo doplnit stavy o 1 799 důstojníků a 11 653 námořníků.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace