Indie zakáže auta bez řidiče. Prý berou lidem práci

Indie zakáže auta bez řidiče. Prý berou lidem práci
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: auto bez řidiče
04 / 08 / 2017, 15:00

Indie se staví záporně k existenci samořiditelných aut v zemi.

Indie se stala první velkou celosvětovou ekonomikou, která řekla jasné ne autům bez řidiče či také samořiditelným vozům. Ty se už běžně zkouší například v USA či Evropě, kdy se plánují využít i v městské hromadné dopravě.

psali jsme: VIDEO: Auto, nebo obývák? Samořiditelný vůz klame tvarem

Nicméně ministr dopravy Nitin Gadkari prohlásil, že indická vláda neumožní v zemi prosazení takové technologie, která by brala lidem práci. Podle ministra dopravy jsou právě samořiditelné vozy tím, kdo lidem práci fakticky bere.

psali jsme: Samořiditelné ,,signální" auto ochrání novináře před kyberútoky

,,Nedovolíme samořiditelná auta v Indii, mám o tom velmi jasno. A nedovolíme jakoukoliv technologii, které berou práci. V zemi, kde máte nezaměstnanost, si nemůžete dovolit mít technologii, která lidi o práci obírá" pohlásil Gadkari. Ten poukázal na to, že Indii schází 2,2, milionu řidičů z povolání. Ministr dopravy tak plánuje, že v příštích pěti letech bude mít Indie 500 000 řidičů z povolání, kteří projdou výcvikem ve 100 nově vytvořených tréninkových centrech.

Indie sice sama dříve testovala samořiditelné vozy značky Tata, ale právě samotná technologie nyní tvrdě narazila u vlády, která si ji v zemi nepřeje.

Zdroj: dezeen.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace