Indonéská policie zabila při razii dva islámské militanty. Ti předtím zaútočili mačetami

Indonéská policie zabila při razii dva islámské militanty. Ti předtím zaútočili mačetami
Autor: Flickr.com|Popisek: indonéská policie
25 / 12 / 2016, 14:30

Dva islamisty zlikvidovala při zásahu indonéská policie v provincii Západní Jáva ve městě Cibinong.

Jednalo se o součást preventivních zásahů proti islamistům, u nichž měla policie podezření na spáchání teroristických útoků. Podle policejního mluvčího Awi Setiyona zasahovali policisté v jednom domě v Cibinongu, který měli obývat právě podezřelí radikálové.

Psali jsme: Indonéské bezpečnostní síly dopadly nejhledanějšího islámistu. Křesťanům řezal hlavy

Poté, co byli policisty vyzváni, aby se vzdali, zaútočili na ně islamisté mačetami, proto je museli policisté zastřelit. Policie při domovní prohlídce zabavili zbraně a dopis, který se zmiňuje o teroristickém útoku, jenž se měl odehrát na blíže nespecifikovaném místě na Nový rok. Zvláštní policejní tým také na místě zkoumal, jestli jsou v domě nějaké výbušniny.

Policie pokračuje v raziích proti podezřelým islamistům již několik měsíců. Podle agentury Reuters Indonésie zmařila 14 teroristických útoků tento rok a provedla více než 150 zatčení podezřelých islámských militantů.

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace