Indonéské bezpečnostní síly dopadly nejhledanějšího islámistu. Křesťanům řezal hlavy

Indonéské bezpečnostní síly dopadly nejhledanějšího islámistu. Křesťanům řezal hlavy
19 / 07 / 2016, 17:45

Nejhledanější islamista Indonésie Santoso byl zabit v boji s bezpečnostními silami.

Jakarta 19. července (ČTK) - Oznámily to dnes podle agentury Reuters indonéské úřady s tím, že jsou si na 99 procent jisté, že mrtvé tělo patří skutečně Santosovi, který se v roce 2014 přihlásil k ideologii teroristické organizace Islámský stát (IS).

Smrt Santosa ohlásila již letos v lednu indonéská policie, pak ale vyšlo najevo, že islamista je stále naživu. Tentokrát jsou si ale úřady téměř stoprocentně jisté. "Je potvrzeno, že Santoso... je mrtvý," citovala agentura Reuters činitele, který nechtěl být jmenován. "Máme 99procentní jistotu. Již to bylo oznámeno prezidentovi," dodal zdroj.

Santoso operoval z džungle na ostrově Sulawesi a jako "nebezpečného teroristu" ho měly v hledáčku i Spojené státy. Právě na ostrově Sulawesi prý bezpečnostní síly připravily Santosa a jeho zástupce při pondělní přestřelce o život. Policie a armáda je v oblasti pronásledovala řadu měsíců. Úřady se nyní snaží získat DNA teroristovy rodiny, aby mohly jeho totožnost prokázat.

Santoso byl uvězněn v roce 2007 za vraždu tří křesťanských studentů, kteří byli nalezeni s uříznutými hlavami. V roce 2012 ale z věznice uprchl a policii se ho dlouho nedařilo dopadnout. Do pátrání po něm a jeho stoupencích bylo letos zapojeno více než 2500 příslušníků bezpečnostních složek.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace