Indonéské válečné plavidlo střílelo na čínskou rybářskou loď

Indonéské válečné plavidlo střílelo na čínskou rybářskou loď
Autor: redakční databáze|Popisek: Jihočínské moře
19 / 06 / 2016, 16:15

Podle Číny byl při střelbě zraněn jeden člověk.

Indonéské válečné plavidlo v pátek vystřelilo na čínskou rybářskou loď, přičemž zranilo jednu osobu na její palubě. Indonéské námořnictvo obvinilo čínskou rybářskou loď, že nedovoleně rybaří blízko Natunských ostrovů v Jihočínském moři, které spadají pod indonéskou suverenitu.

Podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí indonéské plavidlo poškodilo menší rybářskou loď a další pak se sedmi členy posádky zadrželo. Mluvčí potom dodala, že čínská pobřežní stráž zachránila čínského rybáře, který se následně podrobí další léčbě. Jeho zranění však nemají být vážná. Z prohlášení ministerstva však není prozatím jasné, jestli indonéské válečné plavidlo stále zadržuje čínskou loď či nikoliv.

Čína již podala oficiální protest, který se týká incidentu, informovalo čínské ministerstvo zahraničí. To zároveň vyzvalo Indonésii, aby nečinila další akce, které by mohly napjatou situaci dále zkomplikovat.

I když podle Číny nejsou Natunské ostrovy předmětem jejího zájmu a nezpochybňuje indonéskou suverenitu nad těmito ostrovy, připustila, že čínské zájmy se mohou v této oblasti ,,překrývat". Incident tak zapadá do celkově napjaté situace, která souvisí s čínským budováním umělých ostrovů a snahou podřídit si téměř celé Jihočínské moře prostřednictvím těchto ostrovů pouze Číně.

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace