Indonéský prezident brání svého křesťanského guvernéra před lynčem za urážku Koránu

Indonéský prezident brání svého křesťanského guvernéra před lynčem za urážku Koránu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Joko Widodo
23 / 11 / 2016, 10:00

Indonéský prezident Joko Widodo se nechal slyšet, že je odhodlán bojovat proti narůstajícímu radikálnímu islamismu ve své zemi. Řekl, že se bude snažit předejít růstu tohoto radikalismu i v souvislosti s případem křesťanského guvernéra Jakarty, který měl podle radikálních muslimů urazit Korán.

Předehrou k prohlášení indonéského prezidenta byla masivní muslimská demonstrace 4. listopadu před prezidentským palácem v Jakartě. Tu zorganizovala skupina radikálních muslimů nazvaná Fronta obránců islámu, jež požadovala ,,odstranění" křesťanského guvernéra Jakarty Basukiho Tjahaju Purnamu.

 

Předtím mu měli členové skupiny vyhrožovat lynčem, ale i smrtí. Purnama se měl v souvislosti s kampaní za své znovuzvolení v únoru 2017 ,,rouhání", protože použil citace z Koránu proti svým dvěma muslimským protikandidátům. Purnama tak měl Korán urazit a dopustit se rouhačství.

I když se guvernér za své výroky omluvil, představitelé radikálních muslimů chtějí Purnamův případ dovést do konce, tedy k soudu. Policie zahájila Purnamovo vyšetřování a už jej vyslechla. Pokud bude Purnama shledán z rouhačství,které se považuje v Indonésii za vážný trestný čin, hrozí mu až pět let za mřížemi. i když má podporu indonéského prezidenta.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.