Indonéští policisté zmařili teroristický útok na Singapur. Podezřívají Islámský stát z jeho zosnování

Indonéští policisté zmařili teroristický útok na Singapur. Podezřívají Islámský stát z jeho zosnování
Autor: redakční databáze|Popisek: raketa
05 / 08 / 2016, 18:00

Útok mělo provést šest mužů včetně vůdce skupiny, který měl bojovat po boku Islámského státu v Sýrii.

Indonéské policii se alespoň podle vlastních slov podařilo překazit teroristický útok na Singapur. Zatkla šest lidí, kteří měli plánovat útok raketou na Singapur. Zadržení jsou muži ve věku od 19 do 46 let.

Podezřelí byli zatčeni zvláštní protiteroristickou jednotkou na známém indonéském ostrově Batam, který se nachází jen pár kilometrů od Singapuru. Zadržení mají mít vazby na Indonésana Bahruna Naima, který má podle informací policie bojovat společně s příslušníky Islámského státu v Sýrii. Policie je přesvědčena, že právě Naim stojí ze lednovým atentátem v Jakartě, kde zemřelo osm lidí.

Indonéský policejní mluvčí Agus Rianto potvrdil, že luxusní čtvrť v Singapuru Marina Bay, kde se mimo jiné nachází známý atypický hotel, obchody či kasino, se měla stát terčem teroristického útoku ze strany zatčených mužů, kteří měli vypálit raketu z ostrova Batam.

Policie a její experti zároveň zkoumají, zda byl vůbec plán technicky uskutečnitelný s prostředky, které měla skupina k dispozici.

Singapur po zatčení podezřelých mužů zvýšil do odvolání bezpečnostní opatření.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace