Indonézske úrady hľadajú takmer 400 turistov po tom, čo vybuchla sopka

Indonézske úrady hľadajú takmer 400 turistov po tom, čo vybuchla sopka
Autor: Twitter/Rinjani Trekker
28 / 09 / 2016, 15:00

Po výbuchu sopky v Indonézii, úrady hľadajú 389 turistov.

Celkovo bolo z oblasti z okolia sopky evakuovaných približne 1 000 dovolenkárov, ďalších takmer 400 ich je nezvestných.

Na hore Barujari (3,7 km n.m) vybuchla sopka, ktorá chrlila popol do výšky viacej ako 2 000 metrov.

Hovorca agentúry Sutopo Purwo Nugroho vyhlásil, že títo nezvestný turisti sú väčšinou cudzinci, a je pevne presvedčený o tom, že sa im ich podarí nájsť, a okamžite evakuovať.

Tento výbuch prerušil nad Indonéziou aj niekoľko desiatok letov, výbuch ochromil najviac letisko Selaparang v Matarame a letisko Ngurah Rai Bali.

Zdroj: Twitter, Rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace