Infarktové finále v rakouských prezidentských volbách. 48,1% : 51,9%

Infarktové finále v rakouských prezidentských volbách. 48,1% : 51,9%
22 / 05 / 2016, 20:00

Největší naději získat úřad rakouského prezidenta má podle předběžných výsledků Norbert Hofer kandidující za Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ).

Vídeň (ČTK)- Největší naději získat úřad rakouského prezidenta má podle předběžných výsledků Norbert Hofer kandidující za pravicově populistickou Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ). Podle portálu ministerstva vnitra dnes získal 51,9 procenta hlasů, zatímco jeho rival ze strany Zelených Alexander Van der Bellen obdržel 48,1 procenta hlasů. Podle mapy předběžných výsledků zvítězil Hofer téměř na celém území Rakouska, kromě Vídně a spolkové země Voralberg.

Webové stránky rakouského ministerstva vnitra

Rozhodnuto ale není, neboť ve výsledku nejsou započteny korespondenční hlasy. Konečné výsledky tak budou známy až v pondělí, což již v rozhovoru se stanicí ORF Hofer uznal.

"Budeme si muset počkat do zítřka," řekl Hofer, který se během volební kampaně vymezil proti přistěhovalectví, migrantům i Evropské unii.

S předběžnými výsledky ale mohou výrazně zamíchat korespondenční hlasovací lístky, kterých bylo vydáno takřka 900.000, což je rekordní množství. Odhaduje se, že korespondenčně nakonec hlasovalo okolo 700.000 voličů. Takto odevzdané hlasy budou sečteny v pondělí.

Agentura DPA označila dnešní druhé a závěrečné kolo prezidentských voleb v Rakousku za infarktové finále a hlasování bez výsledku.

 

Tagy článku