Insight Venture Partners investuje 500 milionů dolarů do společnosti Veeam

Insight Venture Partners investuje 500 milionů dolarů do společnosti Veeam
18 / 01 / 2019, 17:30

Společnost Veeam® Software, lídr v inteligentní správě dat (Intelligent Data Management™) umožňující mimořádnou dostupnost podniků, dnes oznámil, že do ní společnost Insight Venture Partners investuje 500 milionů dolarů s výraznou účastí strategického investora Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB), a to za účelem urychení další fáze růstu společnosti Veeam jako nejvýznamnějšího poskytovatele řešení v oblasti správy dat pro veřejný i soukromý cloud. Veeam využije interní firemní strategie Insight Venture Partners, Insight Onsite, i kapitálu k urychlení expanze v podobě organického růstu i aktivit ve sféře fúzí a akvizic.

Veeam je jedna z největších soukromých softwarových společností na světě, s prodeji v hodnotě zhruba 1 miliardy dolarů, více než 325 000 zákazníky a 50 000 novými zákazníky každý rok. Veeam přirozeně roste již více než 12 let na rychle rostoucím trhu cloudové správy dat, na němž firmy utratí ročně přibližně 30 miliard dolarů. Dokladem růstu je skutečnost, že Veeam zpracovává větší díl produkčního prostředí než jakákoli jiná firma v oblasti správy dat na trhu.

„Již od roku 2002 spolupracujeme s Jeffem Horingem a Michaelem Triplettem ze společnosti Insight Venture Partners, kdy tato firma investovala do naší první společnosti Aelita Software,“ říká Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident společnosti Veeam pro prodej a marketing. „Tehdy jsme se spolehli, že nám firma Insight poskytne strategické poradenství a podporu, a poté, co jsme naši společnost v roce 2004 prodali firmě Quest Software, naše vztahy pokračovaly. Během let se společnost Insight stala důvěryhodným poradcem mým, Billa Largenta a Andreje Baronova a v roce 2013 dokonce získala ve společnosti Veeam minoritní podíl. Dnes Veeam vévodí sféře správy dat s více než 325 000 zákazníky, 60 000 partnery a 82 % společností z žebříčku Fortune 500, kteří se spoléhají na naše řešení, a dle analytiků z celého odvětví jí náleží pozice lídra ve všech tržních sektorech. S pomocí investice ze strany firem Insight a CPPIB se nepochybně posuneme ještě dále.“

„V průběhu posledních deseti let se společnost Veeam stala nejvýznamnějším dodavatelem podnikového softwaru pro zálohování a obnovu dat v režimu on-premise a dnes představuje jedničku na trhu správy dat pro prostředí veřejného i soukromého cloudu.  Pouze největším společnostem jako Amazon a Apple se daří dosahovat nejvyšších příček na více trzích, a dnes k této elitní skupině patří také Veeam,“ podotýká Michael Triplett, výkonný ředitel Insight Venture Partners a člen představenstva společnosti Veeam. „Veeam bezpříkladně vévodí oblastem technologie, vize i strategií vstupu na trh, což, jak věříme, ještě více upevní postavení této společnosti na čele žebříčku. Firmu Insight velmi těší, že může na této cestě pokračovat společně s vedením společnosti Veeam.“

Investice ze strany Insight Venture Partners potvrzuje vizi a směřování nastolené týmem výkonného vedení společnosti Veeam – být nejdůvěryhodnějším poskytovatelem zálohovacích řešení, která umožňují inteligentní správu dat, a prostřednictvím platformy Veeam Availability Platform zprostředkovávat pružnost, dostupnost a firemní akceleraci zákazníkům na celém světě. Ruku v ruce s odbornými znalostmi společnosti Insight Venture Partners umožní investice firmě Veeam urychlit přirozený růst – inovovat portfolio a rozšířit geografický záběr – a rozvíjet se prostřednictvím aktivit ve sféře fúzí a akvizic, což podpoří expanzi společnosti Veeam na sousedící trhy.

Na základě podmínek této investice se výkonný ředitel společnosti Insight Venture Partners, Michael Triplett, stane členem představenstva společnosti Veeam.

Poradcem při uzavírání dohody byl Gordon R. Caplan, jeden z předsedů společnosti Willkie Farr & Gallagher LLP

O společnosti Veeam Software

Veeam je globální lídr v oblasti inteligentní správy dat pro hyperdostupnou firmu. Platforma Veeam Hyper-Availability je nejkomplexnější řešení, které pomáhá zákazníkům na cestě k automatizaci datové správy a zajištění hyperdostupnosti dat. Máme více než 300 000 zákazníků na celém světě, včetně 80 % ze žebříčku Fortune 500 a 66 % ze žebříčku Global 2000. Naše hodnocení spokojenosti zákazníků je 3,5násobkem průměru v odvětví a je ve své oblasti nejvyšší. Náš globální ekosystém zahrnuje 59 000 partnerů v jednotlivých kanálech; exkluzivními prodejci jsou společnosti Cisco, HPE a NetApp; a téměř 21 000 poskytovatelů cloudu a služeb. Veeam sídlí ve švýcarském městě Baar a má pobočky ve více než 30 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách //www.veeam.com, případně můžete sledovat společnost Veeam na Twitteru @Veeam.


O společnosti Insight Venture Partners

Insight Venture Partners je přední světová firma v oblasti venture kapitálu a soukromého kapitálu, která investuje do rychle rostoucích technologických a softwarových společností, jež napomáhají transformativní změně ve svých odvětvích. Firma Insight byla založena v roce 1995, v současnosti má ve správě aktiva v hodnotě více než 20 miliard dolarů a souhrně investovala do více než 300 společností na celém světě. Naší misí je vyhledávat, financovat a úspěšně spolupracovat s vizionářskými výkonnými pracovníky a poskytovat jim praktické odborné znalosti, které podpoří dlouhodobý úspěch. U všech našich pracovníků i v rámci celého portfolia podporujeme kulturu založenou na ústřední zásadě: růst znamená příležitost. Více informací o společnosti Insight a všech jejích investicích naleznete na stránkách www.insightpartners.com, případně nás sledujte na Twitteru @insightpartners.

O organizaci Canada Pension Plan Investment Board

Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB) je profesionální investiční a správní organizace, jež v nejlepším zájmu 20 milionů plátců a příjemců důchodů investuje prostředky, které Kanadský penzijní fond (Canada Pension Plan, CPP) nepotřebuje k výplatě aktuálních penzí. S cílem vybudovat diverzifikované portfolio investuje CPPIB do veřejných i soukromých akcií, nemovitostí, infrastruktury a fixních příjmových instrumentů. CPPIB má sídlo v Torontu a pobočky v Hongkongu, Londýně, Lucemburku, Bombaji, New York City, São Paulu a Sydney, je řízena a spravována nezávisle na fondu CPP a úzce spolupracuje s úřady. Ke 30. září 2018 měl fond CPP prostředky v hodnotě celkem 368,3 miliard kanadských dolarů. Více informací o CPPIB naleznete na stránkách www.cppib.com nebo nás sledujte na LinkedIn, Facebooku či Twitteru.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace